کشتی شوشتر
wrestlingshoushtar

نتایج تیمی و انفرادی کشتی فرنگی نوجوانان خوزستان گرامیداشت پهلوان آرشام صباحی

تیم شرکت توزیع برق اندیمشک قهرمان شد .

سید مهدی صالحی نیا کشتی گیر خوب شوشتری سوم شد.

به گزارش روابط عمومی هیأت کشتی خوزستان ، دقایقی پیش رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی باشگاههای خوزستان ((گرامیداشت مرحوم آرشام صباحی)) که از صبح امروز در خانه کشتی شماره یک اهواز آغاز گردیده بود ، با قهرمانی تیم شرکت توزیع برق اندیمشک به پایان رسید و تیم ها بهبهان و نیشکر هفت تپه  به ترتیب دوم و سوم شدند.

سید مهدی صالحی نیا کشتی گیر باشگاه کشتی فرهنگ شهر شوشتر که مدتی است دزفول ساکن شده توانست با کشتی های خوب خود مقام سوم وزن 85 کیلوگرم را کسب نماید.

بنابراین گزارش در این مسابقات که 173 کشتی گیر از 14 شهرستان استان شرکت نموده بودند ، این نتایج به دست آمد :
رده بندی انفرادی :
42 کیلوگرم : 1-پویا دادمرز(ایذه) ـ 2- کامران حسینوند(دزفول) ـ 3- عرفان عبدولی(اندیمشک) ـ محمد هیکی(اندیمشک) .
46 کیلوگرم: 1- مهدی محسن نژاد(بهبهان) - 2- نوید شهبازی(مسجد سلیمان) ـ 3- عباس چنانی(نیشکر هفت تپه) ـ محسن مدهنی(اندیمشک) .
50 کیلوگرم : 1- بهنام عبدولی(اندیمشک) ـ 2- حامد رضایی(اندیمشک)ـ 3- مجتبی سیاک(دزفول) ـ رضا عادلی نژاد(بهبهان) .
54-کیلوگرم:1- رضا کسیری(اندیمشک)ـ2- رضا جمالی منش(اندیمشک)3- حسین حاجی وند(دزفول) ـ علی محمدی(اهواز)
58 کیلوگرم : 1- فردین عبدولی(اندیمشک) ـ 2- مرتضی داودی(نیشکر هفت تپه) ـ 3- محمد صیفوری(اهواز) ـ اکبر اشنود(بهبهان) .
63 کیلوگرم: 1- محمد سگوند(اندیمشک) ـ 2- مهران سعادتی فر(اندیمشک) ـ 3- علی نور بخش(امیدیه) ـ آرش سعادتی فر(اندیمشک).
69 کیلوگرم: 1- مهدی زیدوند(اندیمشک) ـ 2- آرمان پاپی(اندیمشک) ـ 3- ابوذر رئیسی(گتوند) ـ سینا زیستی(دزفول) .
76 کیلوگرم : 1- اشکان امیدیان فر(نیشکر هفت تپه) ـ 2- محمد سلبی(اهواز) ـ 3- رضا شیرمرد(اندیمشک) ـ اکبر زکی پور(اندیمشک) .
85 کیلوگرم : 1- محمد اعتمادی فر (اندیمشک) ـ 2- رضا غلامی(بهبهان) ـ 3- حسین نعمت چکانی(اندیمشک) ـ سیدمهدی صالحی نیا(دزفول) .
100 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده(گتوند) ـ 2- علی باجوردند(نیشکر هفت تپه) ـ 3- محمد عزتی(بهبهان) سعید مهر علیان(اهواز) .
رده بندی تیمی :

1-شرکت توزیع برق اندیمشک با 68 امتیاز مقام اول  .
2-بهبهان با 58 امتیاز مقام دوم  .
3-نیشکر هفت تپه با 57 امتیاز مقام سوم .
4- اهواز با 50 امتیاز مقام چهارم.
5-دزفول با 36 امتیاز مقام پنجم 
6-گتوند با 21 امتیاز مقام ششم.
در پایان نیز محمد سگوند از اندیمشک بعنوان فنی ترین کشتی گیر مسابقات انتخاب شد .
ارسال توسط کورش شیرازی

نتایج تیمی و انفرادی کشتی آزاد نوجوانان خوزستان گرامیداشت پهلوان آرشام صباحی

نفت مسجد سلیمان قهرمان شد .

به گزارش روابط عمومی هیأت کشتی خوزستان ، دقایقی پیش رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی باشگاههای خوزستان ((گرامیداشت مرحوم آرشام صباحی)) که از صبح امروز در خانه کشتی شماره یک اهواز آغاز گردیده بود ، با قهرمانی تیم مسجد سلیمان به پایان رسید و تیم های نفت امیدیه و هیأت کشتی شوشتر به ترتیب دوم و سوم شدند.

 
بنابراین گزارش در این مسابقات که 169 کشتی گیر از 13 شهرستان استان شرکت نموده بودند ، این نتایج به دست آمد :
رده بندی انفرادی

42کیلوگرم:1-مصطفی داوودی(شوشتر)ـ 2- شاهین سجاقی(نفت مسجد سلیمان) ـ 3- رضا اکبری کیا(نفت مسجد سلیمان) ـاصغر گنجعلی (دزفول) .
46کیلوگرم: 1- رحمن محمدی(نفت مسجد سلیمان) ـ 2- رضا حاجی وند(دزفول) ـ 3- رضا دیلمی(نفت امیدیه) ـ علی حکمتی نیا(شوشتر) .
50 کیلوگرم: 1-آرش سلیمانی(نفت مسجد سلیمان) 2- اشکان داربر(دزفول) ـ 3- محمد خانی(خرمشهر) ـ مهدی مولایی(نفت امیدیه) .
54 کیلوگرم: 1- میلاد شایانی(نفت امیدیه) ـ 2- محمد پاپی زاده(دزفول) ـ 3- علی پشتکار(دزفول) ـ رضا بیانی(اندیمشک) .
58 کیلوگرم : 1- عرفان آقایی(ماهشهر) ـ 2- حبیب خالدی(خرمشهر) ـ 3- اسماعیلی ابراهیمی(دزفول) ـ ایرج شهنی(نفت مسجد سلیمان) .
63 کیلوگرم: 1- امیر حسین رشیدی (اندیمشک) ـ 2- محمد حسن ایزدیاری(شوشتر) ـ 3- حمیدی نصیری (لالی) ـ امید ارمندی(نفت امیدیه) .
69 کیلوگرم : 1- هادی ایراهیمی(اهواز) -2- کیوان خادم (خرمشهر) ـ 3- محمد لویمی (اهواز) ـ وحید درخورد (نفت مسجد سلیمان) .
76 کیلوگرم : 1- سپهر رباهی(نفت مسجد سلیمان) ـ 2- حسن صفاریان(اهواز) ـ 3- محمد موسوی(اهواز) ـ حسن غبیشاوی(نفت امیدیه) .
85 کیلوگرم: 1- محمد منجزی(اهواز) -2- مهدی سالاری(آبادان) ـ 3- محمد علی سودانیان نژاد(آبادان) ـ محمد صادق پایدار(بندرامام) .
100 کیلوگرم : 1- رضا همتیان(نفت امیدیه) ـ 2- نیما مهمدی(نقت مسجدسلیمان) ـ 3- محمد جلالی (اهواز) ـ علی پارسایی(اهواز) .
رده بندی تیمی :
1-نفت مسجد سلیمان با 74 امتیاز مقام اول  .
2-نفت امیدیه با 61 امتیاز مقام دوم  .
3-هیأت کشتی شوشتر با 57 امتیاز مقام سوم .
4-هیأت کشتی اهواز با 47 امتیاز مقام چهارم
5-هیأت کشتی دزفول با 45 امتیاز مقام پنجم
6-هیأت کشتی آبادان با 38 امتیاز مقام ششم.

در پایان نیز امیرحسین رشیدی از اندیمشک بعنوان فنی ترین کشتی گیر مسابقات انتخاب شد .
ارسال توسط کورش شیرازی

باسلام لطفا هردوستی که از مرحوم پهلوان و قهرمان آرشام صباحی خاطره ای یا نظری دارد در قسمت نظرات همین پست وارد نماید.

باتشکر
تاریخ: پنج شنبه 22 آبان 1393برچسب:نظر,اظهارنظر,آرشام,آرشام صباحی,,
ارسال توسط کورش شیرازی

  

آرشام صباحی 

  آرشام صباحی متولد 1377 کلاس دوم دبیرستان فردوسی کشتی را از سنین خردسالی از باشگاه برادران شیرازی آغاز کرد و تا آخر هم به تیمش وفادار ماند . صباحی طی چندین سال کشتی توانست عناوین متعددی را برای شهرمان شوشتر بدست آورد و نام خود را در زمره ی بهترین کشتی گیران استان خوزستان ثبت نماید.

     آرشام در رده ی نونهالان بارها توانست مدال طلای کشتی خوزستان را بر گردن بیاویزد. در رده ی نوجوانان طی دوسال قهرمانی در استان بارها به مسابقات کشوری اعزام گردید که توانست کشتی های زیبایی از خود به نمایش بگزارد.به گونه ای که این امید را در دلمان ایجاد کرد که شاید بتواند در آینده پیراهن تیم ملی را بر تن کند .

     قهرمان آرشام صباحی تابستان امسال دو بار قهرمانی خوزستان و اعزام به قهرمانی و پهلوانی کشور را تجربه کرد. این نوجوان بسیجی در مسابقات کشتی نوجوانان بسیج خوستان با شایستگی هرچه تمام تر توانسته بود مدال طلای وزن 69 کیلوگرم را برتن کند. یکی از امتیازات قهرمان این بود که به خوبی دستورات کوچ را در حین کشتی اجرا می کرد و بنده این را به دیگر کشتی گیران القا می کردم که باید مانند آرشام هوشیاری خود را در حین کشتی حفظ کنید و از راهنمایی های کوچ به خوبی استفاده کنید. 

     در مسابقات پهلوانی کشور 20 و 21 شهریور ماه در تهران از اعضا تیم منتخب استان بود و کشتی های زیبایی از خود به نمایش گذاشت.بنده که بارها این کشتی گیر را کوچ کرده عرقش را در حین کشتی پاک می کردم با خوش حالی اش خوش حال و با ناراحتی اش ناراحت می شدم برایم بسیار سخت و دردآور بود که باور کنم چنین نوجوان شایسته و آینده داری از بین ما رفته و دیگر آرشام صباحی در بین ما نخواهد بود .

اینجانب از طرف خانواده شیرازی و همه ی کشتی گیران هم تمرینی آرشام صباحی در کلیه باشگاه های شوشتر به خانواده مرحوم و جامعه کشتی استان و همشهری های شوشتری این مصیبت وارده و بزرگ را تسلیت می گویم. روحش شاد و یادش گرامی باد.صلوات
ارسال توسط کورش شیرازی

مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان باشگاههای خوزستان/اهواز:
اسامی داوران و کادر اجرایی اعلام شد .
((گرامیداشت مرحوم آرشام صباحی))

به گزارش روابط عمومی هیأت کشتی خوزستان ، اسامی داوران و کادر برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی که طی روزهای 27 تا 29 آبانماه  در خانه کشتی شماره یک اهواز برگزار می گردد به شرح ذیل میباشد :

1- اهواز: محمدامین کجباف والا (نماینده هیأت استان) اردوان صاحب (سرپرست مسابقات)امید محمدی - جلال حبیبی(کمیته اجرایی)حسین چوپان (تدارکات) مجتبی کبابی (کمیته آموزش) کریم عسکرنیا (امور فرهنگی)جمال حمیدی - کوروش کهزاد(سمعی بصری)خدامراد مهدی پور(گوینده) فتح اله سبزواری (جدول نویس) حسین سرلک (داور) بهرام ترابی زاده (مدیر خانه کشتی شماره یک اهواز).
2-دزفول :مهدی بشیرزاد ـ علیرضا شاه آبادی ـ بنیامین جمشیدیانفر ـ بهزاد سوری (داور) ـ حسین پورلباف(مسئول جدول) ـ سید مجید عظیمی فر (پزشکیار)
3- خرمشهر : بهروز زاده هندیجانی (سرپرست فنی مسابقات )محسن جلیلیان(داور).
4-آبادان :میلاد قلاوند (هیأت ژوری).
5- شوشتر: محمد سوخته زاده(داور).
6- اندیمشک: مهدی قیطاسی (داور).
7-شوش: غلامحسین شاه محمدی(داور).
8- امیدیه :امین تادین (داور).
9- بهبهان : علی همت ـ حمید ابوعلی (داور) .
ارسال توسط کورش شیرازی
((گرامیداشت مرحوم آرشام صباحی))/اهواز:
اعلام شرایط وزمان برگزاری مسابقات.
به گزارش روابط عمومی هیأت کشتی خوزستان ، شرایط و زمان برگزاری مسابقات کشتی فرنگی و آزاد نوجوانان قهرمانی باشگاههای خوزستان ((گرامیداشت مرحوم آرشام صباحی)) به شرح ذیل اعلام شد.

1-مسابقات در اوزان 39 تا 42 ، 46 ،50 ، 54 ، 58 ،63 ، 69 ، 76 ، 85 و 100 کیلوگرم برگزار می شود .
2-کلیه کشتی گیران متولدین 11 دی 1376 تا 10 دی 1378 حق شرکت در مسابقات را دارند. ضمن اینکه متولدین یک سال کوچکتر نیز می بایست علاوه بر داشتن مدارک عمومی ، رضایتنامه محضری ولی و گواهی پزشکی ارائه نمایند.
3-مدارک شامل پاسپورت یا شناسنامه عکسدار غیر مخدوش ، کارت بیمه ورزشی ، کلیه کشتی گیران بند 2 همین بخشنامه نیز می بایست با شناسنامه عکسدار در مسابقات شرکت نمایند ، معرفینامه غیر دست نویس و غیر مخدوش اداره ورزش و جوانان می باشد .
4-مسابقات کشتی فرنگی طی روزهای 28 و 29آبانماه در اهواز برگزار می شود. وزن کشی از ساعت 15 الی 16 روز چهارشنبه 28 آبانماه با یک کیلو ارفاق برگزار می گردد و پیکارها نیز از صبح روز بعد از وزن کشی انجام خواهد شد .
5-مسابقات کشتی آزاد طی روزهای 27 و 28 آبانماه در اهواز برگزار می شود .وزن کشی کلیه اوزان از ساعت 17 الی 18 روز سه شنبه 27 آبانماه با یک کیلوگرم ارفاق وزن انجام می شود و رقابتها نیز از صبح روز بعد از وزن کشی آغاز خواهد شد .
6-کلیه شهرستانها موظفند لیست اسامی تیم خود را از طریق دورنگار در کشتی فرنگی تا تاریخ25 آبانماه و در کشتی آزاد تا تاریخ 24 آبانماه به شماره تلفکس 06133835589 ارسال نمایند.
7-تمامی سرپرستان تیمها موظفند جهت پذیرش در روز وزن کشی (کشتی فرنگی 93/8/28 در ساعت 14) و (کشتی آزاد 93/8/27 در ساعت 16) نسبت به ارائه مدارک کشتی گیران مربوطه به نماینده هیئت کشتی استان اقدام نمایند.
8-کلیه شهرستانها موظفند مربیانی را که دارای دفترچه مربیگری هستند جهت همراهی تیم معرفی نمایند .ضمن اینکه مربیان میبایست در کلنیک مربیگری مسابقات 30 دقیقه پس از اتمام وزن کشی برگزار می گردد ، شرکت نمایند. حضور کلیه مربیان و ارائه دفترچه مربیگری در جلسه مذکور الزامی است . بدیهی است مربیان غایب در کلینیک حق مربیگری در مسابقات را نخواهند داشت.
9-تمامی کشتی گیران فقط می توانند در یکی از دو رشته آزاد و فرنگی(فقط یک رشته ) در مسابقات مذکور شرکت نمایند .ارسال توسط کورش شیرازی

تسلیت به جامعه ورزش کشتی شوشتر و خوزستان

آرشام صباحی یکی از نوجوانان آینده دار کشتی آزاد خوزستان دارفانی را وداع گفت

متاسفانه امروز در پی صانحه تصادف دلخراش رانندگی آرشام صباحی قهرمان ارزنده کشتی آزاد نوجوانان شوشتر و خوزستان دار فانی را وداع گفت. در این سانحه 1 نفر دیگر جان سپرده است و یک نفر دیگر در کما می باشد. هیئت کشتی شوشتر این ضایعه بزرگ را به جامعه ورزشی استان خوزستان و خانواده مرحوم تسلیت می گوید.

آرشام صباحی در مسابقات اخیر نوجوانان کشتی آزاد بسیج خوزستان در شهریورماه 93 در وزن 63 کیلوگرم قهرمان خوزستان شده بود.
ارسال توسط کورش شیرازی

داستان خداشناسی


 مردی می خواست کاملا خدا را بشناسد . ابتدا به سراغ افراد و کتابهای مذهبی رفت ، اما هر چه جلوتر رفت گیج تر شد . افراد و کتاب های نوع دیگر را نیز امتحان کرد اما به جایی نرسید .
خسته و نا امید راه دریا را در پیش گرفت .کنار ساحل کودکی را دید که مشغول پر کردن سطل آب کوچکی از آب دریا بود .سطل پر و سر ریز می شد اما کودک همچنان آب می ریخت .
مرد پرسید : (چه می کنی؟) کودک جواب داد : (به دوستم قول دادم همه آب دریا را در این سطل بریزم و برایش ببرم)
تصمیم گرفت پسر را نصیحت کند و اشتباهش را به او بگوید ، اما ناگهان به اشتباه خود هم پی برد که می خواست با ذهن کوچکش خدا را بشناسد و کل جهان را در آن جا دهد !فهمید که با دلش باید به سراغ خدا برود .
به کودک گفت : (من و تو یک اشتباه را مرتکب شده ایم)
مولوی می گوید :هر چه اندیشی پذیرای فناست آنچه در اندیشه ناید آن خداست.
تاریخ: پنج شنبه 15 آبان 1393برچسب:خدا,داستان,داستان خدا,خداشناسی,کشتی,کشتی شوشتر,
ارسال توسط کورش شیرازی

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی کشور- بابل

برنامه و شرایط برگزاری مسابقات اعلام شد
رقابت ها يادواره استاد امامعلي حبيبي

برنامه و شرایط برگزاری رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور یادواره امامعلی حبیبی قهرمان المپیک و جهان روزهای 28 تا 30 آبان ماه در استان مازندران شهرستان بابل برگزار می شود.

برنامه و شرایط این رقابت ها به شرح زیر است:

1-اوزان و شرایط سنی مسابقات :

الف) مسابقات در اوزان52 تا 57 - 61- 65 - 70- 74 - 86 - 97 و98 تا 125 کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد .
ب) کشتی گیران متولد 10/10/76  و بزرگ تر ( رده سنی جوانان ) مجاز به شرکت در این مسابقات میباشند .
د) هراستان مجازاست بایک تیم کامل(شامل 8 کشتی گیر،3 مربی ویک سرپرست جمعا 12 نفر) در این مسابقات شرکت نماید.
(استان میزبان با دو تیم مجزا مجاز به شرکت در این مسابقات میباشد)


2- وزن کشی مسابقات :


ردیف

برنامه

ساعت

تاريخ

1

پذيرش در محل خوابگاه دانشگاه تربیت معلم

ازساعت14:00

چهار شنبه28/8/93

2

كلينيك داوري در محل خوابگاه دانشگاه آزاد اسلامی بابل

16:30تا17:30

چهار شنبه28/8/93

3

وزن كشي اوزان 57 - 61- 65 - 70 کیلو گرم در محل سالن جهان پهلوان تختی

18:00تا18:30

چهار شنبه28/8/93

4

برگزاري كلينيك سرپرستان ومربيان در محل سالن جهان پهلوان تختی

از19:00تا20:00

چهار شنبه28/8/93

5

شروع­مسابقات مقدماتی اوزان 57 - 61- 65 - 70 کیلو گرم ­درسالن دانشگاه آزاد اسلامی بابل

09:00تا13:00

پنج شنبه29/8/93

6

وزن كشي اوزان 74 – 86 - 97 و 125 کیلو گرم در محل سالن جهان پهلوان تختی

15:00تا15:30

پنج شنبه29/8/93

7

مراسم افتتاحیه

16:00تا16:30

پنج شنبه29/8/93

8

­مسابقات شانس مجدد و رده بندی و فینال اوزان 57 - 61- 65 - 70 کیلو گرم

16:30تا19:00

پنج شنبه29/8/93

9

شروع مسابقات اوزان 74 – 86 - 97 و 125 کیلو گرم­درسالن دانشگاه آزاد اسلامی بابل

09:00تا13:00

جمعه 30/8/93

10

­مسابقات شانس مجدد و رده بندی و فینال اوزان 74 – 86 - 97 و 125 کیلو گرم

15:30تا18:00

جمعه 30/8/93
3- مدارک لازم :
کلیه کشتی گیران بایستی پاسپورت ،یک قطعه عکس 4×3 جدید،کارت بیمه معتبر،کارت ملی وگواهی تحصیلی خود را همراه داشته باشند
( این مدارک تا تاریخ قید شده بایستی از طریق ایمیل به فدراسیون ارسال گردد)
4- امتیازات :
الف) به نفرات اول تا سوم این مسابقات حکم و مدال اهداء خواهد شد.
ب) به تیمهای اول تا سوم این مسابقات کاپ قهرمانی اهداء خواهد شد.
ج) فنی ترین کشتی گیر برابر جدول مسابقات انتخاب و معرفی میشود.
د) مربی نمونه توسط کمیته مربیان پیشنهاد می شود.
ه) کاپ اخلاق به بهترین تیم این مسابقات توسط ستاد اجرائی اهداء خواهد شد.
و) داور نمونه مسابقات توسط هیئت ارزیابی داوران انتخاب و معرفی خواهد شد
ز)ورزشکار نمونه از نظر اخلاق توسط کمیته ورزشکاران و کمیته اخلاق و امور انضباطی انتخاب و معرفی خواهد شد
5- سایر موارد :
الف) کلیه استانها بایستی نسبت به اعلام اسامی تیمهای خود حداکثر تا تاریخ 25/8/93 به  فدراسیون کشتی و هیئت کشتی استان مازندران اقدام نمایند.
ب ) هزینه های اسکان و تغذیه تیمها برابر آمار اعلام شده از شام مورخه 28/8/93 لغایت شام 30/8/93 برابر جدول ذیل بعهده هیئت کشتی استان مازندران خواهد بود.
ج ) کلیه سرپرستان موظفند اصل مدارک کشتی گیران استان مربوطه را جمع آوری و حداکثر تا ساعت 15:00 روز 28/8/93  به  دبیرخانه مسابقات ارائه نمایند.
د )استان هائیکه تا تاریخ اعلام شده نسبت به اعلام آمادگی و ارسال مدارک خود اقدام ننمایند مسئولیت تغذیه و اسکان بعهده شرکت کنندگان خواهد بود
ه ) کلیه استانها بایستی نسبت به ارسال اسامی ( با ذکر اوزان ) ومدارک تیمهای خود(برابر بند3 فوق ) و بخشنامه شماره 5643/264 مورخه 19 /5/89 حداکثر تا تاریخ 25/8/93 توسط ایمیل( reza12335@yahoo.com  (به فدراسیون کشتی ارسال نمایند. (در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با تلفن 09196308535 آقای رضا غلامی تماس حاصل فرمایند)


1 تا 500 کیلومتر 1 نفر راننده

500 کیلومتر بیشتر 2  نفرراننده

(راننده بایستی دارای برگ ماموریت باشد )

1 سرپرست

ا مربی

1 تا 3 کشتی گیر

1 سرپرست

2 مربی

3 تا6 کشتی گیر

1 سرپرست

3 مربی

6 تا 8 کشتی گیر

 
ارسال توسط کورش شیرازی

تصاویر مربوط به مسابقات کشتی پهلوانی نوجوانان کشور/تهران شهریور93

 

 

 بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط کورش شیرازی
آخرین مطالب

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 101
بازدید دیروز : 287
بازدید هفته : 101
بازدید ماه : 6413
بازدید کل : 944916
تعداد مطالب : 543
تعداد نظرات : 74
تعداد آنلاین : 1


<-PollName->

<-PollItems->


Up Page